Legends of Honor

11x
1x

Podoba Ci się gra Legends of Honor? Pokaż ją przyjacielom online.

URL gry

obraz link

Włożyć grę do stron

1080x720 (standardowe)

O grze
Sterowanie gry
Komentarze

Legends of Honor

ilość włączeń: 719×

Legends of Honor to średniowieczna gra strategiczna MMO zaprojektowana przez renomowaną spółkę Goodgame Studios z Hamburga. Czy tej znakomitej ekipie niemieckiej uda się powtórzyć sukces legendarnych już dzisiaj tytułów Goodgame Empire lub Big Farm? Czy gra Legends of Honor stanie się hitem Internetu? W artykule przedstawiamy ogólny opis gry, strategię obrony warowni oraz przygotowywanie ataku. Zwrócimy również uwagę na szczególnie znaczenie i rolę dyplomacji. Na końcu zdradzimy kilka przydatnych wskazówek i zastanowimy się na oceną całościową gry Legends of Honor.Zasady gry


Głównym środowiskiem gry Legends of Honor jest średniowieczne, ufortyfikowane miasto, którym musicie należycie zarządzać. Jego centralnym punktem jest warownia z możliwością nieustannego rozwoju. W trakcie gry możecie przesuwać stopniowo mury zamkowe i tym samym poszerzać teren niezbędny do budowy nowej infrastruktury miejskiej. W królestwie mieszkają ludzie i żołnierze.

W dolnej części ekranu znajduje się panel sterowania, za pomocą którego można przejść do najważniejszych modułów gry (mapa świata, budowa, wojsko, lista bohaterów i inne). Na dole po lewej stronie znajdziecie natomiast listę misji, za wykonanie których można otrzymać różne nagrody. Na górze po lewej stronie podana jest ilość surowców oraz poziom zadowolenia mieszkańców, pośrodku PD i honor, po prawej stronie zaś istnieje możliwość zmiany ustawień.

Podstawą prężnego rozwoju miasta jest wydobycie surowców. Na początku będziecie potrzebować przede wszystkim dużej ilości drewna i kamieni. Do budowy wysoce zaawansowanych budynków w dalszych etapach gry niezbędne będą także żelazo i siarka. Drewno otrzymuje się po wybudowaniu drwalni, kamienie natomiast pozyskiwane są z kamieniołomów. Niniejsze surowce można także wydobywać ręcznie klikając myszką na las lub skały znajdujące się za murami zamku. Do wydobywania surowców potrzebna jest siła robocza waszych mieszkańców, dlatego należy pamiętać o odpowiedniej ilości pożywienia w królestwie. Pożywienie pozyskuje się po wybudowaniu gospodarstw. Trzeba także wybudować domy, w których będą mogli mieszkać mieszkańcy, a także skarbiec do pobierania podatków. Podatki można pobierać klikając na symbol srebrnej monety, jak tylko pojawi się on nad skarbcem. Dzięki temu zwiększy się stan waszych finansów, który wyświetlany jest w lewym górnym rogu okna. Finanse są niezbędne przede wszystkim do stworzenia silnego wojska. Bonusem w grze Legends of Honor są klejnoty, które można wygrać po wypełnieniu różnych misji lub kupić w sklepie. Finanse i klejnoty są wspólne dla wszystkich miast, natomiast pozostałe surowce podliczane są osobno dla każdego miasta.

Ważnym elementem sukcesu waszego średniowiecznego miasta jest także poziom zadowolenia mieszkańców. Zadowolenie zmniejsza się na przykład na skutek budowy domów i ewentualnych uszkodzeń po bitwie, zwiększa natomiast pod wpływem budowy dekoracji. Zadowolenie mieszkańców ma wpływ na szybkość budowy domów, produkcji surowców oraz werbowania jednostek wojskowych, dlatego starajcie się utrzymać ten poziom na jak najwyższym poziomie. Procent zadowolenia mieszkańców ma wpływ na produktywność, np. 120% zadowolenie to 120% szybkość produkcji itd.Przygotowanie wojsk


ak już wspomnieliśmy na początku, żadne miasto średniowieczne nie obejdzie się bez przemyślanego wojska. W grze Legends of Honor niezbędne są trzy podstawowe czynności w tym względzie, tj. werbowanie jednostek, obrona zamku i atak na wojska nieprzyjaciela. W celu przygotowania odpowiedniej kampanii wojennej potrzebujecie najpierw dowódcę lub też bohatera! Lista bohaterów wyświetla się po kliknięciu na pozycję dane o bohaterze w dolnym panelu sterowania. Bohaterowie są dowódcami waszych wojsk i ich celem jest obrona miasta lub atak na wojska przeciwnika. Jednostki wojskowe tworzy się w koszarach, natomiast po przygotowaniu pozostają one w zamku. Aby przyporządkować jednostki do bohatera, należy wejść do danych o bohaterze i karty jednostek w dolnym panelu sterowania. Wymaganą liczbę jednostek przesuwa się z zamku do bohatera i odwrotnie. W warsztacie możecie produkować wzmocnienie jednostek w formie uzbrojenia defensywnego i ofensywnego. Uzbrojenie defensywne należy przechowywać raczej w zamku w celu ewentualnej obrony miasta, uzbrojenie ofensywne natomiast trzeba przydzielić jednostkom bohatera przed planowaną wyprawą. Jednostki wojskowe można także nieustannie ulepszać w budynku zbrojowni. Wzmocnienie jednostek (uzbrojenie) ulepszajcie w kuźni. Aby przed każdą wyprawą nie trzeba było za każdym razem odwiedzać osobno wybranego budynku wojskowego, korzystajcie z zakładki „wojsko“ w dolnym panelu sterowania, która ułatwia orientację w danych czynnościach wojskowych.

Rozpocznijmy więc walkę! Na początku należy kliknąć na mapę świata w dolnym panelu sterowania. Aby przesunąć bohatera kliknijcie na konkretne miejsce na mapie, do którego chcecie dotrzeć i potwierdźcie swój wybór klikając na przycisk „przesuń“. Aby zaatakować zamek nieprzyjaciela przesuńcie się blisko zamku i rozpocznijcie natarcie. Przed atakiem wyświetli się plan bitwy, dzięki któremu poznacie jaką siłą ofensywną będziecie dysponować w walce w porównaniu z siłą obronną wroga. Nie należy atakować zbyt słabych zamków, ponieważ takie tchórzliwe natarcia zmniejszą wasz poziom honoru. Do przeprowadzenia natarcia należy wybierać zamki o podobnym lub większym poziomie. Oprócz zamków możecie również atakować bohaterów, którzy akurat w tym czasie wędrują po mapie. W celu uzyskania surowców i zwiększenia strachu można prowadzić ataki na barbarzyńców, czyli graczy stworzonych przez komputer i rozmieszczonych przypadkowo na mapie.

Bardzo ważnym elementem w grze jest ogólna wartość honoru, uzyskiwana na skutek wygranych bitew, w porównaniu z pozostałymi bohaterami lub ich zamkami, które nie mogą być jednak na zbyt niskim poziomie. Punkty honoru nie są przydzielane także po ataku na niezajęty zamek. Aby wytypować odpowiednich przeciwników do przeprowadzenia ataku, można skorzystać z zakładki rankingi w prawym dolnym rogu nad czatem. Szukajcie bohaterów o podobnym poziomie, którzy znajdują się w odległości maksymalnie 120 pól. Zapamiętajcie imię bohatera i znajdźcie go na mapie za pomocą ikony lupy w dolnym panelu. Wtedy możecie rozpocząć atak! Czy uda wam się wygrać bitwy i uzyskać tym samym wysoką pozycję w rankingu?Dyplomacja


Dyplomacja jest niezmiernie istotnym aspektem w grze Legends of Honor. Na początku gry możecie wybrać jedną z trzech możliwych frakcji, z którą chcecie grać. W ramach każdej frakcji możecie zawierać sojusze i razem z pozostałymi graczami koordynować następnie strategie obrony lub ataku. Możecie również założyć swój własny sojusz lub zamienić wybrany sojusz na inny w ramach aktualnej frakcji. Zmiana frakcji również jest możliwa, wtedy jednak będziecie automatycznie wykluczeni z własnego sojuszu i stracicie wszystkie punkty honoru. Jeżeli zawarliście sojusz, dobrym posunięciem jest przesunięcie swojego miasta bliżej innych członków sojuszu, ponieważ w razie ataku na swoje królestwo będziecie mieć do dyspozycji dodatkowe siły do obrony.

W bardziej zaawansowanych etapach gry możecie zdobyć kolejne 2 królestwa, które będą należeć do waszego imperium. Gra rozpoczyna się w Wysokim Królestwie, następnie pojawiają się Góry Lodowe i na końcu Diabelskie Moczary. Między poszczególnymi rzeszami możecie przesyłać surowce i jednostki wojskowe. Góry Lodowe umożliwią wydobycie siarki, która jest potrzebna do nowoczesnych ulepszeń.Wskazówki dla graczy


1.) Wypełniajcie misje podane w lewym dolnym rogu i uzyskujcie w ten sposób bonusy oraz PD, dzięki którym będziecie mogli zwiększyć swój poziom.

2.) Wybudujcie uniwersytet i zakończcie badanie zbioru drewna oraz kamieni, dzięki temu po kliknięciu na las lub skałę otrzymacie dwie sztuki surowca zamiast jednej.

3.) Przed walką sprawdźcie teren, aby dowiedzieć się jaki typ jednostek (kawaleria, piechota czy jednostki dystansowe) są potrzebne w danym miejscu. W zależności od uzyskanych informacji wyślijcie do walki swojego bohatera uzbrojonego w najbardziej skuteczne jednostki.

4.) Rozszerzajcie mury zamku jak tylko jest to możliwe i budujcie w wolnych miejscach dekoracje, aby wasi ludzie wykazywali maksymalną produktywność.

5.) Jak tylko uzyskacie dostęp do nowego królestwa, ulepszajcie budynki przynajmniej do 4 poziomu.

6.) Wybudujcie szpital, w którym będziecie mogli leczyć rannych żołnierzy.Ocena redakcji: 90% - "Gra Legends of Honor otrzymuje od nas 90%. Jest to bardzo udana i dopracowana strategia MMO. Bardzo pozytywnie oceniamy możliwość nawiązywania kontaktów z innymi graczami w ramach sojuszów oraz możliwość koordynowania wspólnych działań. Gra wyróżnia się staranną grafiką, która będzie wyglądać dobrze również na monitorach Ultra HD. Legends of Honor ma z pewnością szansę stać się przebojem światowym, ponieważ została precyzyjnie zlokalizowana w 29 językach. 10% odejmujemy za sporadyczne opóźnienia dotyczące wczytywania nagród za wykonane misje. Nagrody zostają naliczone dopiero po ponownym zalogowaniu. Gra powinna również umożliwiać prowadzenie bitew manualnych, w trakcie których istniałaby szansa pokonania silniejszego przeciwnika."

Przegląd opublikowane: 17.6.2016

Sterowanie gry: mysz, przełączyć się na pełnym ekranie w prawym górnym rogu

Następne

WSZYSTKIE PODOBNE GRY

Inne części (2)
Gry Goodgame (5)
RPG gra fabularna (31)
Średniowiecze (45)
Opanowanie świata (86)
Zamki (98)

Ostatnio grane gry

Narazie żadne gry nie zostały włączone.

© 2012 - 2017 Mahee.pl - Gra online gratis
LOGOWANIE
Login:
Hasło:
Login

Odnowienie hasła nowa rejestracja
Zgłosić się przes Facebook


Facebook Login